BU Konserleri

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ ALBERT LONG HALL 2016-2017 YILLIK PROGRAMI
20. YILIMIZA MERHABA


ALBERT LONG HALL KLASİK MÜZİK KONSERLERİ


2017 İLKBAHAR

15 Şubat 2017 - Aşk Şarkıları
BRAHMS: AŞK ŞARKILARI / SCHUMANN: İSPANYOL ŞARKILARI
Solistler: RHIANNON LLEWELLYN (soprano), SARAH CHAMPION (mezzo-soprano), BRADLEY SMITH (tenor), NICHOLAS MERRYWEATHER (bariton)
WILLIAM WANN ve EDWIGE HERCHENRODER (piyano eşlik)
J. Brahms: Düet, Op. 28 (Alto, bariton ve piyano - William Wann) / R. Schumann: İspanyol Şarkıları (Dört ses ve dört el piyano) // R. Schumann: Dört Düet, Op. 34 (soprano, tenor ve piyano - Edwige Herchenroder) / J. Brahms: Aşk Şarkıları Valsleri, Op. 52 (Dört ses ve dört el piyano).

22 Şubat 2017 - Barok Rüzgârları
ENSEMBLE BENDIS BAROK TOPLULUĞU
NİHAN ATALAY (flüt), ALEJANDRO MARÍAS (viyolonsel) ve DIEGO INNOCENZI (org)
E. Batiste: Grand Offertoire (org) / G. F. Handel: Sonat, Do Majör (flüt, viyolonsel, org) / J. S. Bach: Füg, Sol minör, BWV. 578 (org) / J. M. Leclair: Üçlü Sonat (flüt, viyolonsel, org) / J. P. Rameau: Les Indes Galantes’tan kesitler (org) // W. A. Mozart: Andante, KV. 315 (flüt-org) / C. Gounod: Marche funèbre d’une marionnette (org) / C. Saint-Saëns: Kuğu (viyolonsel ve org); Improvisation, No. 7, Op. 150 / G. Fauré: Après un rêve (flüt ve org) / T. Dubois: Méditation (flüt, viyolonsel ve org), Andante religioso (viyolonsel ve org) / Ch-M. Widor: Toccata / K. Weill: Youkali, Tango Habanera (flüt, viyolonsel, org).

01 Mart 2017 - Ustalar ve Yıldızlar
GÜHER VE SÜHER PEKİNEL (piyanoda dört el)
DÜNYA SAHNELERİNDE GENÇ MÜZİSYENLER - TRIO ARTE
TRIO ARTE - F. Schubert: “Trio, Mi bemol Majör, No. 2, Op. 100, D. 929 // M. Ravel: “Trio, La minör / İ. Baran: “Dönüşümler” (“Transformations”) / GÜHER&SÜHER PEKİNEL – W. A. Mozart:Ein Orgel-Werk in einer Uhr“, Fa minör, KV. 594 / W. A. Mozart:Ein Orgel-Stück für eine Uhr“, Fa minör, KV. 608.

08 Mart 2017 - Schubert Akşamı
ARCADIA QUARTET ve AMIT PELED (viyolonsel)
F. Schubert: Kentet // F. Schubert: Ölüm ve Genç Kız (kuvartet).

15 Mart 2017 - Mozart ile Başbaşa
İSTANBUL SİNFONİETTA / GÜRER AYKAL (şef) / SOLİST: ELVİN HOXHA (keman)
W. A. Mozart: Divertimento, Si bemol Majör, K. 137 / W. A. Mozart: Keman Konçertosu, Sol Majör, No. 3, K. 216 (solist: Elvin Hoxha) // W. A. Mozart: Senfoni, Sol minör, No. 40, K. 550.

22 Mart 2017 - Dört Çalgının Beş Rengi
ENDELLION QUARTET ve GÜLSİN ONAY (piyano)
F. Haydn: Kuvartet, Fa Majör, No. 2, Op. 77 / L. v. Beethoven: Kuvartet, La Majör, No. 5, Op. 18 // A. Dvořák: Piyanolu Kuvartet, Mi bemol Majör, No. 2, Op. 87 (Gülsin Onay, piyano).

29 Mart 2017 - Müziksel Masallar
BÜLENT EVCİL (flüt), MARTIN LÖHR (viyolonsel), MARIE-PIERRE LANGLAMENT (arp)
J. Jongen: İki Parça, Op. 80 (flüt, viyolonsel ve arp) / G. Fauré: Elegie Romance ve Papillon (viyolonsel ve arp) / Sicilliene: Dolly’ye Ninni ve Fantazi (flüt ve arp) // C. Debussy: Viyolonsel Sonatı (viyolonsel ve arp), İki Arabesk (solo arp), “Teknede” ve “Güzel Gece” (flüt ve arp) / M. Ravel: Sonatine (Carlos Salzedo’nun flüt, viyolonsel ve arp için düzenlemesi).

05 Nisan 2017 - Dünden ve Bugünden Danslar
AYŞEGÜL SARICA (piyano) ve TOROS CAN (piyano)
AYŞEGÜL SARICA - G. F. Handel: Chaconne, Sol Majör / J. S. Bach: Partita, No. 1 / L. v. Beethoven: Valsler // TOROS CAN - P. Hindemith: “1922” Süiti, Op. 26 / E. Schulhoff: Partita, WV. 63.

12 Nisan 2017 - BERLIN DEUTSCHE OPERA ODA ORKESTRASI SOLİSTLERİ
Solistler: NATALIE BUCK (soprano), TADEUSZ MILEWSKI (bariton) ve SELİM AYKAL (fagot)
A. Vivaldi: Yaylı Çalgılar için Konçerto, Re minör, RV. 127 / G. B. Pergolesi: Hanım Olan Hizmetçi operası, Bölüm 1 / A. Vivaldi: Fagot Konçertosu, Mi Bemol Majör, RV. 483 (Solist: Selim Aykal) // A. Vivaldi: Yaylı Çalgılar için Konçerto, La minör, RV. 158 / G. B. Pergolesi: Hanım Olan Hizmetçi operası, Bölüm 2

26 Nisan 2017 - İtalya’dan Sevgilerle
FESTA RUSTICA ENSEMBLE / GIORGIO MATTEOLI (şef)
Solistler: GIORGIO MATTEOLI (viyolonsel), AYLA ERDURAN (keman) ve CİHAT AŞKIN (keman)
J. S. Bach: Cantata No. 46’dan Sinfonia, “Himmelskoenig Sei Willkommen”, BWV. 182 (Solistler: Giorgio Matteoli ve Cihat Aşkın) / J. S. Bach: Keman Konçertosu, La minor, No. 1, BWV. 1041 (Solist: Cihat Aşkın) / J. S. Bach: Obua ve Keman için Konçerto’nun iki keman düzenlemesi (Solistler: Ayla Erduran ve Cihat Aşkın) // G. P. Telemann: Blokflüt ve Yaylı Çalgılar için Süit, La Minör (Solist: Giorgio Matteoli).

03 Mayıs 2017 - Genç Coşkuyla Yaza Doğru
BARIŞ İÇİN MÜZİK ORKESTRASI
Program daha sonra açıklanacaktır.
[1] PROGRAMLARDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKI SAKLIDIR.